|
Opera Iași pune în vânzare biletele de intrare la spectacolele lunii mai
 Astăzi, la ora 12:00, Opera Națională Română din Iași pune în vânzare biletele de intrare la spectacolele care vor avea loc în luna mai. Iată programul evenimentelor.
2 mai, ora 18:30, Sala Mare: „Messa da Requiem”, de Giuseppe Verdi;
14 mai, ora 20:00, Palatul Culturii din Iași: „Concert la Palat”;
19 mai, ora 12:00, Sala Mare: „Zâna păpușilor”, de Josef Bayer;
21 mai, ora 18:30, Sala Mare: „Boema”, de Giacomo Puccini;
26 mai, ora 18:30, Sala Mare: „Don Pasquale”, de Gaetano Donizetti;
30 mai, ora 18:30, Palatul Culturii din Iași: „Balul Palatului” - ediția a III-a.
Biletele de intrare la reprezentațiile amintite pot fi cumpărate de pe site-ul operaiasi.ro și de la Agenția Operei, care este situată în foaierul instituției.
Tot în luna mai, pe 10, teatrul liric ieșean va fi prezent la Suceava, unde va oferi publicului spectacolul „Tosca”, de Giacomo Puccini. Evenimentul face parte din SymphOpera Fest și va fi găzduit de Casa de Cultură a Sindicatelor din orașul bucovinean. |
Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!
Alte titluri din aceeasi categorie02-06: Astăzi, de la ora 21, la TVR Cultural, Opera “Povestirile lui Hoffmann” de Jacques Offenbach Regie, mișcare scenică, lighting design Matteo Mazzoni
Scenograf decor Elisabetta Salvatori
Scenograf costume Roberta Fratini
Coregrafie Beatrice Șerbănescu
Video design Luca Attilii
Asistent regie Claudia Mache ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
01-06: „Sunetul muzicii” la Opera Iași Primele spectacole ale Operei Naționale Române din Iași din această lună vor avea loc miercuri și joi, în Sala Mare. De la ora 18:30, în ambele zile, publicul este invitat să urmărească un îndrăgit musical, „Sunetul muzicii”, de Rich ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
31-05: Program iunie 2026 Sâmbătă, 6 iunie 2026, ora 18.30, Sala Operei
SUNETUL MUZICII – Musical de Richard Rodgers
Sâmbătă, 13 iunie 2026, ora 18.30, Sala Operei
GALĂ DE BALET
– Spectacol extraordinar –
Invitați: Soli ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
31-05: Când iubirea devine lumină! Iolanta deschide Bucharest Opera Festival Pe 11 iunie, de la ora 19:00, pe scena Operei Naționale din București, ne așteaptă una dintre cele mai emoționante opere ale lui Ceaikovski, Iolanta, adusă de Teatrul Național de Operă și Balet „Maria Bieșu" din Chișinău.
... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
30-05: Program iunie 2026 Silvia
4 iunie, 2026 19:00
Silvia
5 iunie, 2026 19:00
Rebecca
6 iunie, 2026 18:00
Rebecca
7 iunie, 2026 18:00
Jack, între dragoste și nebunie
12 iunie, 2 ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
|