|
Opera din Viena la Galaţi
 Un spectacol extraordinar susţinut de Opera de Stat din Viena, eveniment unic pentru Galaţi, va fi punctul culminant al manifestărilor organizate de Patronatul IMM-urilor (PIMM) Galaţi, pe 25 mai, cu ocazia "Zilei Întreprinzătorului".
Organizată în ultima decadă a lunii mai, "Ziua Întreprinzătorului" a intrat deja în tradiţia Galaţiului, fiind sărbătorită pentru al zecelea an consecutiv. Şi această ediție va marca "existenţa şi importanţa oamenilor de afaceri în societatea noastră", neavând nicio legătură cu campania electorală aflată în plină derulare, după cum precizează preşedintele PIMM Galaţi, Marian Filimon.
Manifestările "Zilei Întreprinzătorului" vor debuta în dimineaţa zilei de 25 mai, la ora 10, cu un seminar pe domeniile juridic, financiar-contabil şi management, la nivelul întreprinderilor mici şi mijlocii, seminar găzduit de Hotelul Vega. Vor participa IMM-işti din Constanţa, Tulcea, Brăila şi, bineînţeles, Galaţi.
Seara, la Teatrul Muzical "Nae Leonard", vor fi acordate Trofeele de Excelenţă ale IMM-urilor, după care va avea loc spectacolul susţinut de Viena Opera Company. "Ziua Întreprinzătorului" se va încheia, ca în fiecare an, cu un dineu de gală în cinstea participanţilor. |
Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!
Alte titluri din aceeasi categorie15-04: Cluj Chamber Music Festival, ultima zi pentru prețurile reduse Dacă aveai de gând să ajungi la Cluj Chamber Music Festival 2026, acum este momentul în care o poți face la preț redus - perioada Early Bird se încheie astăzi!
Cluj Chamber Music Festival revine în perioada 7–17 mai 2026, i ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
15-04: O seară în pași de dans, Raymonda la Opera Națională București Vă invităm să pășiți într-o lume a rafinamentului și grației, alături de una dintre cele mai spectaculoase creații ale baletului clasic: „Raymonda”, prezentată pe scena Operei Naționale București, în data de 19 aprilie.
... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
14-04: „Vânzătorul de păsări” înveselește atmosfera pe scena Operei Brașov Sâmbăta aceasta, 18 aprilie 2026, de la ora 18.30, în Sala Operei, este programat spectacolul cu opereta „Vânzătorul de păsări” de Carl Zeller. Premiera lucrării a avut loc la Theater an der Wien, în anul 1891. Succesul răsunător a det ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
11-04: Opera Brașov lansează seria „Dialoguri la Operă - Conferințele Binelui” Începând cu luna aprilie, Opera Brașov lansează un nou proiect cultural realizat în parteneriat cu „Echipa Binelui”, inițiativă fondată de Carmen Târnoveanu. Sub titulatura „Dialoguri la Operă – Conferințele Binelui”, această se ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
08-04: Prima premieră a anului la Opera Iași: „Stabat mater”, de Gioachino Rossini Opera Națională Română din Iași prezintă mâine prima premieră a anului, „Stabat mater”, de Gioachino Rossini. Deși este o lucrare de tip oratoriu, producția propune o punere în scenă complexă, care integrează toate elementele consti ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
|